כשהחלטות התכנון שלנו מוטות: מדריך השרדות להתגברות על הטיות קוגנטיביות

כן, גם מעצבי חוויית שימוש טועים לפעמים בהחלטות המקצועיות, אותן הם לוקחים. אחרי הכל, כולנו בני אדם, ובני אדם – לעיתים רבות – חשופים להטיות מסוגים שונים. ברוכים הבאים להרצאה, שתעסוק בהטיות קוגנטיביות, אשר הינן סוג של עיוות בתפישה, זיכרון או חשיבה.

בתור מעצבי חוויית שימוש, הכרות עם הטיות אלו ועם השפעתן עשויה לסייע לנו רבות בתכנון והערכה של ממשקי משתמש טובים יותר. לדוגמא, כיצד מתייחסת מומחית UX לממצאים, אשר אינם תומכים בתיזה שלה תוך כדי ריצת בדיקת שימושיות ("הטיית האישור")? כיצד יכול מתכנן UX להתגבר על הטיית "קללת הידע", הגוררת הערכת יתר של יכולות המשתמש?

במסגרת הרצאה זו יספק יעקב היכרות עם מספר הטיות בסיסיות ובעיקר, יתמקד בכלים מעשיים להתגברות עליהן, מנקודת המבט של אנשי UX ותהליך ה-Design. בהרצאה ידגים יעקב כיצד הטיות קוגנטיביות משפיעות הן על תכנון והן על בדיקת מוצרים מבלי שנדע, ועל הדרכים להתגבר עליהן.

לתוכנית יום כנס Design

ד"ר יעקב גרינשפן

מומחה UX עצמאי

יעקב גרינשפן עוסק בתחום אפיון ממשקי משתמש למעלה מ 20 שנה. לאחר סיום לימודי הדוקטורט שלו בתחום בטכניון, הקים יעקב ביחד עם גיל הופרט גרף את חברת UI. עשור מאוחר יותר, כאשר החברה צמחה אל למעל 50 עובדים, הוא פנה לדרך חדשה.

בעשור האחרון מאפיין יעקב קונספטים לממשקי משתמש לחברות גדולות, כמו גם קטנות ומלמד מספר קורסים בתחום ה-UX ב-IDC, הן לתואר ראשון והן לתואר שני. בנוסף, מלווה יעקב סטארטאפים, מעביר הרצאות וסדנאות בארץ, בדרום-מזרח אסיה ואמריקה הלטינית. במהלך ארבעת השנים האחרונות משתתף יעקב בבניית והרצת תכנית ה-Launchpad של גוגל לתמיכה בסטרטאפים ברחבי העולם ומרכז את פעילות קהילת מומחי ה-UX הישראלית של התוכנית.

הגעת לאתר של כנס שכבר התקיים
מעניין אותך לראות את הכנס הבא, COM.PLEX 2022?

חשוב לנו שכל המשתתפים, המרצים, נותני החסות, העובדים ושאר הנוכחים בכנס UXI Live יהנו מחוויית כנס מצויינת ויקיימו את קוד ההתנהגות המקובל, כלפי כל אחד אחר שהם פוגשים בכנס.

בכל בעיה במהלך הכנס והסדנאות, תוכלו לפנות לדלפק הרישום.

חסות ראשיתMain Sponsor
חסות זהבGold Sponsor
חסות כסףSilver Sponsor
חסות ברונזהBronze Sponsor

הרשמו לעדכונים

הרשמו כדי לקבל מאיתנו עדכונים על אירועי חוויית משתמש ועוד

נשמח לקבל ממך כתובת דוא"ל תקינה

לעולם לא נעביר את פרטיכם לאחרים

loader עוד רגע...

תודה על ההרשמה

בהמשך נשלח לך עדכונים מעניינים והפתעות אחרות. שיהיה לך יום נפלא!
UXI Live

כנס UXI Live הוקם כדי לקדם את הידע בישראל בתחום חוויית המשתמש (User Experience – UX). את הכנס יזם ברק דנין, בנובמבר 2009, ומאז 2010 מתקיים כנס UXI Live בכל שנה.