זוּם-אִין על יניב מיכאלי

יניב מיכאלי הוא אחד המרצים בכנס האון-ליין הקרוב שלנו, Design Leadership Live, ומוותיקי תחום ה-UX בארץ (עוד מהימים של UPA). שאלנו את יניב כמה שאלות לקראת ההרצאה שלו בכנס.

ספר לנו על מה תדבר בהרצאה שלך?

אני אדבר על המקום של אנשי חווית משתמש בתוך השוק הישראלי ועל העתיד של המקצוע. ישראל היא מקום מיוחד בכל הקשור לטכנולוגיה והיי-טק, הייחוד הזה משפיע גם על התפקיד שלנו כאנשי חווית המשתמש בארגונים בישראל.

לדעתי, לאורך עשר השנים האחרונות, ניתן לראות מגמות מאוד ברורות לגבי הדרישה לאנשי חוויית משתמש. אני אנסה להסביר את הסיבות למגמות האלו ומה השינויים שכולנו נצטרך לעשות כדי להישאר רלוונטיים לשוק המשתנה.

מה הטיפ הכי טוב שקיבלת בשנה האחרונה?‪‬‬‬‬‬‬‬

לשתוק. זה טיפ ישן, אבל החשיבות שלו התחדדה במציאות החדשה

אני עובד ב AT&T, ומטבע הדברים אנחנו נמצאים המון בפגישות ובשיחות עם העמיתים האמריקאים. התנגשות התרבויות באה לביטוי פעמים רבות במנטליות שלנו בשיחות. כישראלים אנחנו רגילים לקטוע אנשים, להתפרץ עם דעתנו באמצע משפט של מישהו אחר, להביע דעה נחרצת בלי התבססות על נתונים.

בתרבות השיחה האמריקאית ובמציאות של פגישות וירטואליות זה פשוט לא עובד – צריך לשתוק יותר ולדבר פחות.

לאיזו הרצאה אתה הכי מחכה בכנס?

אני מחכה להרצאה של יהודית כץ: ״איך לחסן את הנפש״.

אני מאזין די קבוע לפודקאסט שלה ואוהב מאוד את הדרך בה היא מראיינת אנשים ממגוון תחומים ויוצרת חיבורים מפתיעים שמעוררים מחשבה וסקרנות. אני חושב שלהרצאה שכזו על נפש האדם יש המון חשיבות בכנס של מובילי דיזיין.

איזה שינוי בעולם הדיזיין מרגש אותך?

אנחנו חיים בתקופה מלהיבה תוך עשרות שנים נוצרה יכולת אינטראקציה חדשה לגמרי עם מכשירים היכולת הזו הופכת לפשוטה וטבעית מרגע לרגע. אני חושב שתחומים רבים הנוגעים לקשר בין אדם למכונה עדיין לא פוצחו. לנו, כמעצבי חוויה יש עוד המון עבודה בתחומים מרובי החושים: Voice, VR, AR, כדי להפוך את האינטראקציה לטבעית יותר.

לאיזה קולגה היית רוצה לפרגן ולמה?

אני רוצה לפרגן לויטלי מיז'יריצקי. לא יצא לי להכיר אותו אישית, אבל אני מאוד אוהב לקרוא את מה שהוא כותב. אני חושב שיש לו מבט מאוד ריאלי וחכם הן על האטומים בתכנון חווית משתמש והן על המקצוע בכללותו. הוא לא כותב הרבה בימים אלו (או שאני לא מגיע לתוכן שלו), אבל כשהוא כותב משהו זה מאוד רלוונטי ומעניין.

ספר לנו משהו שלא הרבה יודעים עליך

אני מאוד אוהב מכוניות ישנות.

ההיסטוריה של תעשיית הרכב, העיצוב והמכניקה מעניינים ומרגשים אותי. כבר המון שנים, יש בבעלותי סאאב ישנה ( SAAB 96V4 1969) שחיכתה לשיפוץ. בחצי השנה האחרונה אני והבן הצעיר, נמרוד, משפצים אותה.