רן לירון
יעל קרן

פריצת גבולות חשיבה באפיון UX

27.02 08:45-16:15

הסדנה המצליחה מכנס 2019 חוזרת!

אפיון ממשק הוא מקצוע מרתק, מאתגר, ולא פעם – מתסכל. מצפים מאיתנו להיות יצירתיים, חדשניים ומקוריים בכל פרויקט ופרויקט. זה הרי חלק מהגדרת התפקיד שלנו, נכון? אבל לא פשוט להיות יצירתיים כל הזמן, למצוא רעיונות מקוריים ופתרונות חדשניים באופן עקבי. עוד יותר מאתגר לגרום לכל הצוות לחשוב באופן מקורי ויצירתי.

האם באמת ניתן להיות יצירתי, מקורי וחדשני בכל פרויקט מחדש? האם ניתן לשבור תבניות חשיבה והרגלים ולצאת מאזור הנוחות? ובכן – זה בהחלט לא קל, אך אפשרי.

בסדנא תלמדו ותתרגלו באופן מעשי רעיונות וכלים שיאפשרו לכם לאתגר את עצמכם ואת הצוותים שלכם. כלים שיוציאו אתכם מאיזור הנוחות ויציתו מחדש את היצירתיות. תתנסו במתודולוגיות שמאפשרות להרחיב את מגוון הפתרונות שאתם מציעים ולהגיע לרעיונות וכיוונים שלא עלו על דעתכם קודם.

תעשו שימוש בכלים שחלקם עשוי להפתיע – כגון מגבלות ואילוצים ככלי לקידום יצירתיות, או מיקוד מצומצם ומוגבל כדרך ליצירת קונספטים מגוונים – בשביל לגלות פרספקטיבות חדשות וכיווני פתרון מפתיעים.

למה כדאי להשתתף?

קרה לכם שניסיתם למצוא קונספט חדש למוצר או ממשק, ומצאתם את עצמכם חוזרים שוב ושוב לאותם מקומות מוכרים? קרה שישבתם זמן רב מול המסך, או עמדתם מול הלוח, וניסיתם ללא הצלחה למצוא זווית מקורית?

לפעמים, כל הניסיונות להציע כיוון שונה, לבדוק אפשרויות חדשות ולהציע מגוון פתרונות – מובילים כולם למקומות דומים. צריך למצוא דרך לצאת מאזור הנוחות שלנו, לגלות פרספקטיבות חדשות, ואיכשהו לשלוף מהכובע, כמו בקסם, רעיונות מקוריים. ולשם כך בדיוק נועדה הסדנה הזו.

עם הכלים שתתרגלו בסדנה, תדעו בדיוק מה לעשות בסיטואציה כזו. יהיו לכם כמה וכמה טריקים חדשים שיאפשרו לכם לצאת מהמבוי הסתום הזה, בין אם תצטרכו לחפש פתרונות חדשים לבעיה שכבר פתרתם, או אם תתקעו מול דף לבן ותחפשו דרך להתחיל. הסדנה הזו תיתן לכם דרכים חדשות לצאת מהקיפאון.

עבור מי הסדנה?

הסדנה מיועדת לכל מי שעוסק בהגדרת מוצרים ואפיון חוויית משתמש – מאפיינות ומאפיינים, מנהלי מוצר ו-UX/UI.

הכלים שיוצגו בסדנה יוכלו לתרום לארגז הכלים המקצועי שלכם, בין אם אתם אנשי מקצוע מנוסים או מתחילים.

מה תלמדו בסדנה?

 • תהליך החשיבה המוצרי – מודל היהלום הכפול
 • דרכים חדשות להתמודד עם אתגרים יצירתיים
 • מתודולוגיות חדשנות מעולמות תוכן שונים, חלקם מתוך ארגז הכלים של- design thinking, כגון:
  • Crazy 8’s – חשיבה עם בעלי תפקידים שונים
  • Big ideas – יצירת רעיונות משוגעים ובניה על רעיונות של אחרים
  • Dead end challenge – אילוצים כדרך לחשיבה מקורית
  • Empathy map & the 5 Whys – הבנת המוטיבציות הפנימיות של המשתמשים
  • Imitation as a tool for innovation – השראה חוצת הקשרים
  • The single button approach – מציאת הפתרון האידיאלי
  • ועוד…
 • לאחר שהגענו למגוון פתרונות – מטריצת ההחלטה לבחירת בפתרון הטוב ביותר
 • תתרגלו את הכלים שתלמדו בסדנה באופן מעשי, בזמן הסדנה, לבד ועם משתתפים אחרים בקבוצה
 • תרכשו הבנה מתי כדאי להשתמש בכל שיטה

קחו את המילה שלהם… משתתפים בסדנה בכנס 2019 מספרים

"בהחלט אחת הסדנאות המשמעותיות שהשתתפתי בהן. הסדנה העניקה לי מגוון של כלים לעיבוד חשיבתי קונספטואלי אותם אני בטוחה שאפעיל בעתיד הן בתוך הצוות שלי והן מול הלקוחות העסקיים איתם אני עובדת. אחת הסיבות שהסדנה הייתה כה משמעותית היא החלוקה בין הזמן שניתן לטובת הרקע העיוני עבור כל כלי לבין זמן התנסות משמעותי בכל כלי והעבודה בקבוצות. ניכר שהמרצים רק לירון ויעל קרן בקאים מאוד בחומרים שהועברו ובעלי נסיון רב במגוון של חברות וממשקי UX מגוונים. כך שבאמת ללמוד מהם היווה גם השראה אמיתית לעוסקים בתחום. שורה תחתונה – אני ממליצה מאוד לכל העוסקים בעולמות אפיון UX וניהול בתחומי ה UX וה CX להשתתף בסדנה."
אורנית גולדברג ידגר, מנהלת מחלקת CX וחוויית משתמש, משרד הבריאות

"הסדנה הכי פרקטית ואנרגטית שהייתי בה עד היום. היה מעניין לראות איך המתודות מועברות ע"י המנחים ולהתנסות בהן. ניכרת ההשקעה מצד המרצים שדווקא הצליחו לשמור על האנרגיה לאורך כל הזמן ונראה שחשבו גם על הפרטים הקטנים! תודה רבה"
נועה פישר, מאפיינת UX, יוניק יו איי

"נהניתי מאוד מצורת ההנחיה של הסדנה, והכלים המעשיים שהתנסיתי בהם ואוכל להשתמש בעת הצורך. היה שווה בהחלט! המקום מלא השראה, וסביבה מותאמת לסדנאות."
אסתר

"סדנה טובה מאוד. הרגישה כמו סדנה ולא כמו הרצאה שזה מעולה… המרצים היו מעולים והעבירו את הכל בצורה ברורה. היו הרבה דוגמאות וכלים שמוכנים מראש שזה גם היה מעולה. סדנה אש!"
אורי דר, מאפיין UX

"הסדנה נתנה כלים אמיתיים שאוכל ליישם אותם כבר מחר בבוקר. סדנה נהדרת, חובה לאנשי מוצר שזקוקים לכלים פשוטים, קלים ואפקטיבים ביום העבודה."
קארין צדוק, מנהלת מחלקת מוצרים, הספרייה הלאומית

"הופתעתי מהסביבה האינטימית ומיעוט המשתתפים יחסית לכנס UXI הגדול: זו פעם ראשונה שאני משתתפת בסדנא… הסדנא הועברה לעילא ולעילא. באמת, רצון טוב, אווירה שירותית, בדיקה תדירה עם הקהל האם יש משהו שאפשר לענות לו עליו או לתת לו ערך כרגע, תשובות ממוקדות. המטרה של היום היה להעלות כמה שיותר רעיונות ולצאת עם רעיונות שונים מאשר בשגרת היומיום שלי, ואכן היא היתה עמוסה בתרגילי ספרינט ובשיטות… היה ממש כיף פשוט לשבת ולבנות רעיונות, אני אוהבת את מה שאני עושה. תודה על תשומת הלב, החיבה, הפסטורליה. אני חושבת שהגודל המצומצם של הסדנא באמת איפשר להגיע לכל האנשים ולוודא שכולם מקבלים ערך, וזה ממש ממש חשוב."

"למרות שהיה ארוך, אני לא מצליחה לחשוב על חלק שהייתי מוותרת עליו."

"הייתה סדנה מעולה בעיני! הורגשה החשיבה ותשומת הלב הרבה לכל הפרטים, והמקצועיות, הניסיון והידע והשמחה של רן ויעל לחלוק אותם איתנו. התרגילים היו מאד לעניין והעבודה הקבוצתית מאד תרמה. ומה שעוד מאד אהבתי זה את הצורה הפשוטה, הכנה והישירה שבה המנחים התייחסו לנושאים ולשאלות – מתוך הניסיון האישי שלהם. זה היה מלמד ופתח הרבה אופציות, וגם מאד נעים וכיף"

"התוכן היה מעניין ורלוונטי, ארוחת הצהריים הייתה מושלמת. סה"כ היה נחמד מאוד :)"

 

רן לירון

רן לירון

UX Lead, Nielsen

רן הוא UX Lead בחברת Nielsen. בנוסף הוא מנהל אקדמי ומרצה בכיר במסלול ה-UX ביחידה ללימודי המשך בטכניון ומנטור ב-Google Launchpad.

רן עוסק באפיון וחווית משתמש למעלה מ-20 שנים, במגוון תפקידים בתעשייה. הוא הוביל פרויקטי UX מול הגופים הגדולים במשק (חברות היי-טק, הבנקים הגדולים, משרדי ממשלה, צה"ל ועוד), כמו גם סטרטאפים בראשית דרכם. הוא מתמחה בחיבור שבין טכנולוגיה, צרכים עסקיים וצרכי המשתמשים.

יעל קרן

יעל קרן

Product Design Manager, Dropbox

יעל מנהלת את צוות ה-Product Design של Dropbox בישראל ומנטורית ב- Launchpad Google שם היא מלווה ומייעצת לחברות סטארט אפ בתחומים של מחקר משתמשים ו- User Center Design Process.

בעבר הובילה יעל אפיון ממשקים ב- IBM, HP ו-Clicktale, שם רכשה ניסיון רב בהתמודדות עם אתגרי אפיון ומציאת פתרונות חדשניים, תהליכי סיעור מוחות ושיפור תהליכי עבודה. כיום, בנוסף לתפקידה ב-Dropbox, יעל מעבירה סדנאות Design Sprints ומרצה בנושאי UX ותהלכי עבודה אפקטיביים, בארץ ובעולם.

סדנאות נוספות בכנס

חשוב לנו שכל המשתתפים, המרצים, נותני החסות, העובדים ושאר הנוכחים בכנס UXI Live יהנו מחוויית כנס מצויינת ויקיימו את קוד ההתנהגות המקובל, כלפי כל אחד אחר שהם פוגשים בכנס.

בכל בעיה במהלך הכנס והסדנאות, תוכלו לפנות לדלפק הרישום.

חסות ראשיתMain Sponsor
חסות זהבGold Sponsor
חסות כסףSilver Sponsor
חסות ברונזהBronze Sponsor

הרשמו לעדכונים

הרשמו כדי לקבל מאיתנו עדכונים על אירועי חוויית משתמש ועוד

נשמח לקבל ממך כתובת דוא"ל תקינה

לעולם לא נעביר את פרטיכם לאחרים

loader עוד רגע...

תודה על ההרשמה

בהמשך נשלח לך עדכונים מעניינים והפתעות אחרות. שיהיה לך יום נפלא!
UXI Live

כנס UXI Live הוקם כדי לקדם את הידע בישראל בתחום חוויית המשתמש (User Experience – UX). את הכנס יזם ברק דנין, בנובמבר 2009, ומאז 2010 מתקיים כנס UXI Live בכל שנה.

הגעת לאתר של כנס שכבר התקיים
מעניין אותך לראות את הכנס הבא, COM.PLEX 2024?