תודה לכל מי שהגיעו ל-UXI Live 2024
היה כיף להיפגש, מחכים כבר לאירוע הבא: כנס COM.PLEX לדיזיין של מערכות מורכבות, 19.11.24

קול קורא להרצאות:
UXI Live 2023

נטלי אורבך בכנס UXI Live 2022

עדכון: הקול הקורא סגור, וניתן כבר לרכוש כרטיסים לכנס

במה גדולה מול 1,000 איש שרובם עוסקים בדיוק במה שאת או אתה עוסקים, והרצאה מוקפדת שלך עם הדברים הכי חשובים שלמדת בשנים האחרונות. מצד אחד, זו מתנה לקהילה שלומדת ממך ב-20 דקות דברים שלקח לך הרבה יותר זמן ללמוד, ומצד שני זו לגמרי מתנה גדולה לעצמך, גם בתהליך ההכנה המעמיק וגם בחשיפה מול כל קהילת הדיזיין בארץ בבת אחת.

את ההזדמנות הזו אנחנו רוצים להציע לך היום. אנחנו מזמינים אותך להגיש הצעה להרצאה לכנס הבא שלנו, UXI Live 2023, שיתקיים ב-1.5.2023 בתל-אביב.

כמו בכל שנה, גם כנס UXI Live 2023 יהיה גדוש בהרצאות מקצועיות מרתקות, דוברות עברית. את חלק מהמרצים נזמין בעצמנו, אבל כמעט כולם יגיעו דרך הקול הקורא הזה, אולי את או אתה! חשוב לנו לתת במה למרצות ולמרצים הטובים ביותר שיש (גם אם הם עדיין לא יודעים שהם כאלו), ולייצג על הבמה את הידע והנסיון האדירים שיש בקהילת הדיזיין בארץ.

התאריך האחרון להגשות: 14.1.2023 ב-23:00.

קצת על חוויית המרצה

אנחנו מלווים באופן צמוד את המרצים והמרצות מהרגע שההרצאה נבחרת ועד לרגע שהם יורדים מהבמה. תציצו על החוויה של צוות המרצים והמרצות משנת 2020:

אז מה המרצים מקבלים?

 • ליווי מקצועי בבניית ההרצאה ובעמידה מול קהל
 • חשיפה לקהל – על הבמה, באתר וברשתות החברתיות, לפני, בזמן ואחרי הכנס
 • היכרות עם מרצים אחרים ומובילות ומובילי התחום בארץ
 • כרטיס חינם ליום ההרצאות בכנס – ברור, זה בסיסי
תום אבן בכנס UXI Live 2022

אילו הרצאות אנחנו מחפשים?

קהל מקצועי ומנוסה: אנחנו מחפשים הרצאות שיתאימו לקהל מקצועי ומנוסה מתחום הדיזיין (רובו עם 4 שנות ניסיון ומעלה, וכשליש מהקהל עם 8+ שנות ניסיון). זה אומר שאין מקום להרצאות כמו "מבוא ל-Design Systems" או "למה צריך מחקר". אנחנו מחפשים הרצאות של אנשי ונשות מקצוע מנוסים, שייתנו ערך מעשי לקהל של עמיתות ועמיתים מנוסים גם הם.

ידע מעשי מבוסס-נסיון, או השראה: אנחנו מצפים להרצאות שבהן תשתפו את הידע והניסיון שלכם, בצורה שתעזור לאנשים ללמוד דברים פרקטיים שיוכלו לקחת ליום-יום שלהם. לחילופין, הרצאה שתיתן השראה ותאפשר לאנשים בקהל להגיע לרעיונות חדשים. בכל מקרה, מה שאתם מדברים/ות עליו צריך להיות מבוסס על ידע מעמיק ונסיון.

הנושאים המרכזיים

אנחנו מחפשים הרצאות בנושאים הבאים, שהוגדרו על-סמך סקר מקיף שעשינו בקהילת ה-Design. לכנס הזה אנחנו לא מחפשים הרצאות על מערכות מורכבות (כנס COM.PLEX 2023 בנובמבר יעסוק בהן). אם אתם לא בטוחים אם זו מערכת מורכבת או לא נשמח לעזור.

מחקר UX / מחקר משתמשים

יש עוד הרבה על מה להגיד על מחקר, אנחנו רק התחלנו! הנה כמה רעיונות שאנחנו יודעים שיעבדו, אבל אנחנו נשמח לכל הרצאה שתיתן ערך והשראה לקהל של הכנס:

 1. איך לעשות מחקר מספיק טוב בעולם אג'ילי וחסר סבלנות?
 2. איך לשלב מידע כמותי (product analytics) עם מידע איכותני בתהליך המחקר?
 3. קייס סטאדיז על מחקר עם אימפקט על הביזנס ו/או על אסטרטגיית המוצר.

תמר עקביה בכנס UXI Live 2022

דיזיין והארגון

ככל שתחום הדיזיין מתעצם בארגונים (והוא מתעצם, ללא כל צל של ספק), אנחנו נתקלים יותר ויותר באתגרים מול הארגון. מצד אחד רוצים אותנו ואת מה שאנחנו יודעים להביא, אבל מצד שני הדרך להצלחה לא מסומנת בשטיח אדום (הרבה פעמים היא אפילו לא סלולה). נשמח לשמוע איך אתם השפעתם והזזתם את הארגון לכיוון הנכון, והנה כמה רעיונות שיכולים לעזור:

 1. איך להעצים את תחום הדיזיין בארגון, כך שיהיה לו חלק משמעותי יותר בקבלת ההחלטות?
 2. איך להכשיר את הארגון לחשוב יצירתית ואיך לרתום עוד חלקים בארגון למאמצים של צוות ה-Design?
 3. קייס סטאדיז על תהליך שיזם צוות/קבוצת דיזיין וקידם את תחום הדיזיין בארגון.

Hands On Design

זה כיף לדבר על meta ולנתח תהליכים ומגמות, אבל אין כמו לראות איך design אמיתי של מוצר אמיתי מתהווה ומצליח – או נכשל. אנחנו רוצים לשמוע על האתגרים בדרך שעברתם ומה למדתם מהם וממנה. הנה כמה רעיונות להרצאות שיעניין אותנו לשמוע:

 1. שיטות עבודה וקייס סטאדיז למוצרים מרובי-פלטפורמות.
 2. AI & I: קייס סטאדיז על שימוש בכלי AI בתהליך הדיזיין, כמו ChatGPT או Dall-E ושות', או על פתרונות יצירתיים בדיזיין של המוצר סביב שילוב של יכולות AI/ML.
 3. ויזואליזציה של מידע במוצרי B2C.
 4. קייס סטאדיז מעוררי השראה על דיזיין ורידיזיין למוצרים – UX&UI: תפתיעו אותנו עם ההצלחות והכשלונות שלכם, ומה למדתם מהם.

אנחנו אתכם כל הדרך, מכאן ועד הירידה מהבמה

אבנר גיצלטר שר פותח את כנס UXI Live 2022

בכל שנה יש לנו מרצים, שזו הפעם הראשונה שלהם מול קהל גדול, וזה בהחלט מעמד שצריך להתכונן אליו – וגם אז, הוא מלווה בהרבה התרגשות.

UXI Live הוא כנס של כל הקהילה: זה מקום שמאפשר לקולות חדשים ומעניינים בתחום להישמע ולקבל במה. זו בדיוק הסיבה שאנחנו עוזרים להתכונן ליום הגדול עם:

 • תהליך הכנה: תהליך מסודר שהוכיח את עצמו כבר כמה כנסים, ואנחנו משכללים בכל שנה, הכולל גם הנחיה מקצועית אישית וגם משוב הדדי מהמרצות ומהמרצים האחרים.
 • טיפים מדויקים: אחרי מאות הרצאות שהבאנו אל הבמה הגדולה, יש לנו הרבה ניסיון בדברים הקטנים שהופכים הרצאה למוצלחת.
 • זמן רב לדייק ולתקן: אנחנו מתחילים את התהליך הרבה זמן מראש, עם milestones מוגדרים בדרך, כדי לאפשר לך להבשיל ולהגיע עם ההרצאה הטובה ביותר שלך לבמה, גם אם דחיינות היא דרך חיים עבורך 😉

רוצים לראות איך זה נראה על הבמה? כמעט כל ההרצאות שהיו בכנסים שלנו בעבר נמצאות כאן.

איפה מגישים ומתי?

קודם כל קוראים את כל מה שכתוב בעמוד הזה (זה חשוב אם רוצים שההרצאה תתקבל) ואחר-כך לוחצים על הכפתור הסגול כאן למטה.

התאריך האחרון להגשות: 14.1.2023 ב-23:00

בבקשה אל תשלחו כמה הצעות בטופס אחד ואל תכתבו "יש לי עוד הרבה רעיונות, בואו נדבר". אם יש לכם רעיונות טובים ואתם רוצים להרצות עליהם, בבקשה נסחו אותם והגישו לנו, כל רעיון בטופס נפרד. את הפרטים עליכם אפשר לשכפל בין כולם או לרשום רק בראשון ובאחרים לרשום "ראו הגשה קודמת". אנחנו נעבור על הכל. אנחנו מקבלים המון הצעות ואין לנו אפשרות לשוחח עם כל מרצה בנפרד על ההצעה הראשונית (בהמשך אנחנו מאוד מעמיקים, עם ההרצאות הנבחרות)

להגשת הצעה להרצאה

מתי תתקבל החלטה? מתי יעדכנו את המגישים?

לאחר המועד האחרון להגשת הצעות, כל ההצעות יעברו לוועדת ההיגוי של הכנס, שם הן ייבחנו ותתקבל החלטה איזה הרצאות לכלול בכנס ואיזה לא. ההחלטה היא של כל הצוות ביחד. ייקח לנו קצת זמן אבל אנחנו מבטיחים להחזיר תשובה – לכאן או לכאן – בחצי השני של חודש ינואר.

מי יחליט על קבלת ההרצאות?

ועדת ההיגוי של הכנס היא זו שתקבל את ההחלטה על ההרצאות שישתתפו בכנס. התהליך מתבצע תוך דיון ושיתוף, ובצורה דמוקרטית.

בוועדה השנה נמצאים ונמצאות (לפי סדר א-ב):

ומה עם עוגת השמרים אתם שואלים?
יש אחת מעולה כאן.

בהצלחה!

החוויה בכנס UXI Live 2022