לתשומת לבך: הקלטות הרצאות הכנס זמינות באתר UXI Live Video
זום-אין על פזית אזובל בר – מרצה בכנס UXI Live 2019

פזית בר-אזובל עומדת כיום בראש אחת מקבוצות ה-Product Design הכי גדולות בארץ – XDC של אמדוקס, קבוצה אותה הקימה לפני 10 שנים. הקבוצה יוצרת פתרונות חווית משתמש לספקי התקשורת המובילים בעולם ונותנת מענה למגוון סוגי משתמשים בטווח רחב של מערכות. הרבה דברים מעניינים ומגניבים קורים בקבוצה הזו, ופזית החליטה שהגיעה הזמן שיותר אנשים ידעו עליהם. בהרצאה שלה, "האיש בן ה-100 שיצא מהאוטובוס ונעלם לתוך חנות טלפונים" היא תדבר על נושא שהוא יקר ללב של כל מי שיוצר מוצרים: מחקר קונטסקטואלי. הכוונה למחקר שקורה בטריטוריה של המשתמש, וכמעט תמיד מביא תובנות קריטיות ליצירת הפתרון הנכון (ולמרות זאת, לא בכל ארגון מקצים לו משאבים, כפי שאתם בוודאי יודעים).

פזית בר-אזובל Pazit Bar Azubel

היי פזית, מה העניינים? ספרי לנו קצת על ההרצאה שלך

בהרצאה אני אדבר על הדרכים להקשיב לקול האמיתי של המשתמש מבעד לכל הרעש. את המוצרים שלנו אנחנו מתאימים ללקוחות ומשתמשים ברחבי העולם, ובכל פעם מחדש מרתק לראות ולהבין את השונות התרבותית, שלולא עבודת אמפטיה בשטח, לא היה לנו בכלל סיכוי לזהות. למרות שהמסר היותר חשוב הוא שהמחקר הקונטקסטואלי רלוונטי תמיד, זוהי הדרך היחידה בה אנחנו יכולים להבין באמת את המוטיבציות החבויות של המשתמשים שלנו. כשמצליחים להבין את הדברים שמתחת לפני השטח, מצליחים ליצור את הדבר הנכון באמת עבורם.

אני אספר בהרצאה על שלושה case studies של פרויקטים שבהם למחקר היתה השפעה משמעותית על מהלך הפרויקט. מחקר הוא חלק בלתי נפרד מכל דבר שאנחנו עושים ב-XDC. קורה לנו לא פעם שמסקנות המחקר גורמות לנו וללקוח שלנו לעשות pivot של ממש במוצר, משהו שלא היינו עושים אלמלא המחקר, ולרוב יש לו השלכות עסקיות חשובות (וחיוביות). ההרצאה מכוונת בפרט לאנשי מקצוע שאוהבים לעצב לאנשים.

מה האתגר הכי גדול שלך ביצירת ההרצאה?

לבחור בין הסיפורים והחוויות השונות שעברנו במהלך המחקרים השונים ולזקק מהם את התובנות שיקנו הכי הרבה ערך לאנשי המקצוע השונים שמגיעים לכנס.

מה הדבר הכי מעניין שלמדת בשנה האחרונה?

כאשר ניתנת ההזדמנות ומתבצע מחקר המשלב את הלקוח, הערך הגדול הוא לא רק בלמידה החשובה שמאפשרת בניית פיתרון טוב יותר אלא בבניית מערכת יחסים עם הלקוח שמושתתת על אמון מה שמאפשר שיתוף פעולה הרבה יותר טוב לאורך הפרויקט כולו.

מה הייתה המלחמה המקצועית הכי גדולה שלך השנה?

שילוב של תהליכי מחקר ועבודה צמודה עם הלקוח גם כאשר הפרויקט נמכר ותהליכים אלו לא תומחרו. כשאת יוצאת מנקודת הנחה שמחקר הוא הכרחי, את מוכנה להזיז הרים וגבעות כדי שהוא יקרה.

מה הטיפ הכי טוב שקיבלת השנה?

יצירתיות הרבה פעמים תופיע דווקא מתוך המגבלות ולא מתוך חופש הפעולה. העניין הוא להגיע פתוח וקשוב ולהתייחס למגבלות כהזדמנויות ולא כמחסום.

‪לאיזו הרצאה של מרצה אחר את הכי מחכה בכנס?

Design Systems: Beyond the Toolkit של Nathan Curtis.

מה את הכי מקווה ללמוד בכנס?

ללמוד מנסיונם של אחרים על קשיים דומים וקבלת רעיונות להתמודדויות בדרכים שונות.

הגעת לאתר של כנס שכבר התקיים
מעניין אותך לראות את הכנס הבא, UXI Live 2020?

אנו מקיימים את כנסי UXI Live בכל שנה מאז 2010, ומעולם לא קיבלנו אף תלונה ממשתתפי ומשתתפות הכנס. חשוב לנו שכל המשתתפים, המרצים, נותני החסות, העובדים והמתנדבים בכנס UXI Live יהנו מחוויית כנס מצויינת ויקיימו את קוד ההתנהגות המקובל, כלפי כל אחד אחר שהם פוגשים בכנס.

בכל בעיה במהלך הכנס והסדנאות, תוכלו לפנות לדלפק הרישום.

נותני החסות הנפלאים שלנו
הצטרף כנותן חסות
We Our Sponsors
Become a sponsor
חסות ראשית
Main Sponsor
חסות זהב
Gold Sponsor
חסות כסף
Silver Sponsor
חסות ברונזה
חסות מדיה
Media Sponsor