לתשומת לבך: הקלטות הרצאות הכנס זמינות באתר UXI Live Video
זום אין על אורטל אברהם – מרצה בכנס UXI Live 2019

אורטל אברהם היא גם מעצבת מוכשרת ומנוסה, וגם מאיירת את בלוג הקומיקס המעולה "החיים המסריחים שלי" (תשאלו את צוות ה-Design שלכם, רוב הסיכויים שהם מעריצים שרופים). בהרצאה שלה בכנס UXI Live, תחת השם Oh My Code! היא תדבר על אחד הממשקים החשובים (והטעונים) בתהליך בניית מוצר דיגיטלי, זה שבין צוות העיצוב לצוות הפיתוח. זו גם אחת ההרצאות המצחיקות בכנס. אל תפספסו ;-)

אורטל אברהם

אורטל, מה העניינים?
ספרי לנו, מה האתגר הכי גדול שתדברי עליו בהרצאה?

איך להבין מפתחים יותר טוב ואיך להשתמש בתובנות האלה כדי לעבוד איתם בצורה יותר נעימה, יותר יעילה ופחות מתסכלת. זה יכול להיות מאוד רלוונטי למעצבים שמוצאים את עצמם נקלעים למצבי חיכוך או חוסר הבנה עם אחד השותפים הכי קרובים אליהם – המפתחים.

זה לא היה פשוט להצליח להעביר את הניואנסים של מערכת היחסים המורכבת הזו – באיורים, אבל אני חושבת שמה שהגעתי אליו בסופו של דבר הוא די מדויק.

איור: אורטל אברהם

מה הדבר הכי מעניין שלמדת בשנה האחרונה?

העבודה על מוצר שהמשתמשים שלו הם מפתחים נתנה לי להכיר את האוכלוסיה הזו מזווית שונה. גיליתי שהדברים הכי נוראיים שאומרים על מפתחים נאמרים על ידי המפתחים בעצמם.

מה הייתה המלחמה המקצועית הכי גדולה שלך השנה?

הגעתי לחברה ממש בהתחלה, כאשר המוצר היה בשלב מאוד מוקדם באבולוציה שלו ואת ה"עיצוב" הראשוני יצרו הפאונדרים (שהם מפתחים עתירי זכויות אבל ממש-ממש לא מעצבים). הקרב הראשון שלי היה בעצם על לשכנע אותם להוריד דברים, לפשט את העיצוב, לנקות את מגוון האייקונים – באופן כללי לשכנע אותם שפחות זה יותר.

מה הטיפ הכי טוב שקיבלת השנה?

להעביר את האייקון של אפליקציית פייסבוק מהעמוד הראשי של האפליקציות בטלפון, לאחד העמודים האחרים. יותר swipes כדי להגיע – יותר דקות פרודוקטיביות.

לאיזו הרצאה של מרצה אחר את הכי מחכה בכנס?

ההרצאה הנועלת של הכנס, עיצוב חוויות במציאות משולבת, של מעיין כהן. עולם ה- mixed reality מאוד רחוק מהעולם המוצר שאני עובדת עליו ביום-יום. מעניין אותי לדעת איך בכלל מתחילים לעצב לעולם בתולי שכזה, על מה מבססים את ההנחות הראשוניות ואני גם סקרנית לדעת איך השפיעה הסודיות הגדולה שאפפה את magic leap בשנים האחרונות על האפשרות לבדוק כיוונים שונים בעיצוב וחווית המשתמש.

מה את הכי מקווה ללמוד בכנס?

טיפים וטריקים לתהליכי חשיבה מסודרים יותר. שיטות שלא רק אני יכולה להשתמש בהם, אלא גם להעביר הלאה לשאר חברי הצוות שלי ה-לא מעצבים

הגעת לאתר של כנס שכבר התקיים
מעניין אותך לראות את הכנס הבא, UXI Live 2020?

אנו מקיימים את כנסי UXI Live בכל שנה מאז 2010, ומעולם לא קיבלנו אף תלונה ממשתתפי ומשתתפות הכנס. חשוב לנו שכל המשתתפים, המרצים, נותני החסות, העובדים והמתנדבים בכנס UXI Live יהנו מחוויית כנס מצויינת ויקיימו את קוד ההתנהגות המקובל, כלפי כל אחד אחר שהם פוגשים בכנס.

בכל בעיה במהלך הכנס והסדנאות, תוכלו לפנות לדלפק הרישום.

נותני החסות הנפלאים שלנו
הצטרף כנותן חסות
We Our Sponsors
Become a sponsor
חסות ראשית
Main Sponsor
חסות זהב
Gold Sponsor
חסות כסף
Silver Sponsor
חסות ברונזה
חסות מדיה
Media Sponsor