לתשומת לבך: הקלטות הרצאות הכנס זמינות באתר UXI Live Video
זום-אין על ניצן אביטוב – מרצה בכנס UXI Live 2019

ניצן אביטוב הוא לא רק מנכ"ל UXPERT, הוא גם אחד המקימים של UXI ומוותיקי קהילת ה-UX בארץ (עוד לפני שקראו לזה UX בכלל). בהרצאה שלו בכנס UXI Live, "איך מזיזים למשתמשים את הגבינה", הוא ייתן למשתתפים Case Study על redesign למערכות הליבה של סניפי דומינוס פיצה בארץ. האתגרים היו רבים, ואחד הבולטים היה לשכנע צוות גדול שרגיל לעבוד בצורה מאוד מסויימת, לעבוד בצורה אחרת (זה קשה גם כשאין כל הזמן ריח של פיצה באוויר). ולמה כדורסל? כי הרבה לפני שהוא היה מקצוען ב-UX, הוא היה שחקן מקצועי. כן, כן!

ניצן אביטוב

יו, ניצן! יכול לספר לנו קצת על אתגר גדול שתציג בהרצאה שלך?

במסגרת מקרה המבחן שאציג היו הרבה מאד אתגרים. דומינוס פיצה רצתה לחדש את כל המערכות הדיגיטליות בסניפים. כחברה שהדבר הכי חשוב לה זה איכות ושירות, הנושא של יעילות תפעולית הוא קריטי. מצד שני, תחלופת העובדים די גבוהה ולכן יש להשיג גם עקומת למידה קצרה ככל האפשר.

האתגרים העיקריים שאדבר עליהם הם איך להשיג גם עקומת למידה קצרה למשתמשים חדשים וגם יעילות תפעולית לאורך זמן. וגם – איך להצליח להעביר ולהטמיע בהצלחה קונספט חדש בארגון שהתרגל לעבוד בצורה מסוימת. גם למנהלים וגם למשתמשי הקצה.

אני חושב שההרצאה מתאימה לכל מי שעוסק בתחום, אך אולי בעיקר לארגונים שעוברים תהליכים של טרנספורמציה דיגיטלית ולמאפיינים, מנהלי מוצר, מנהלי דיגיטל שמובילים את התהליכים הללו.

מה היה האתגר הכי גדול שלך ביצירת ההרצאה?

האתגר הכי קשה הוא איך לזקק ולחדד את המסרים ולהעביר את כל המידע והידע שנצבר בזמן הקצר מאד שמוקצב להרצאה.

מה הדבר הכי מעניין שלמדת בשנה האחרונה?

למדתי שפורטנייט יותר חשוב מאבא…

מה הייתה המלחמה המקצועית הכי גדולה שלך השנה?

התפיסה המקצועית שלי אומרת שמאפיינים הם בעצם חצי מנהלי מוצר. תוצרי האפיון צריכים להיות ברמה כזו שהמפתחים לא יצטרכו (כמעט) לשאול שאלות.

מבחינתי, פרוטוטייפ אפיון זה לא Nice to Have אלא Must have. זה כלי שעוזר לכל המעורבים בפרויקט (כולל המאפיין עצמו) להבין את הקונספט ומאפשר ביצוע בדיקות שמישות, שהן חובה לפני פיתוח.

כנ"ל לגבי מסמכי אפיון מפורטים. המסמכים חייבים להכיל כל מידע שהפיתוח יזדקק לו. החל מתיאור התנהגויות, תזמון אנימציות, ועד למקרי קצה והודעות שגיאה.

לאיזו הרצאה של מרצה אחר את/ה הכי מחכה בכנס?

אשמח להקשיב להרצאה של אודי רביד מ-WalkMe – "המקרה המוזר של ויזואליזציה במערכת מורכבת".

מה את/ה הכי מקווה ללמוד בכנס?

הכי אשמח לפגוש את כל הקולגות, הספקים והלקוחות. זה עיקר הכיף בכנסים מבחינתי. לפגוש את כל התעשייה במקום אחד. מעבר לזה – מקווה לקחת איתי השראה אחת או שתיים. לא משנה מאיזה סוג. תמיד יש.

הגעת לאתר של כנס שכבר התקיים
מעניין אותך לראות את הכנס הבא, UXI Live 2020?

אנו מקיימים את כנסי UXI Live בכל שנה מאז 2010, ומעולם לא קיבלנו אף תלונה ממשתתפי ומשתתפות הכנס. חשוב לנו שכל המשתתפים, המרצים, נותני החסות, העובדים והמתנדבים בכנס UXI Live יהנו מחוויית כנס מצויינת ויקיימו את קוד ההתנהגות המקובל, כלפי כל אחד אחר שהם פוגשים בכנס.

בכל בעיה במהלך הכנס והסדנאות, תוכלו לפנות לדלפק הרישום.

נותני החסות הנפלאים שלנו
הצטרף כנותן חסות
We Our Sponsors
Become a sponsor
חסות ראשית
Main Sponsor
חסות זהב
Gold Sponsor
חסות כסף
Silver Sponsor
חסות ברונזה
חסות מדיה
Media Sponsor