לתשומת לבך: הקלטות הרצאות הכנס זמינות באתר UXI Live Video
זום-אין על לימור שוב-עמי – מרצה בכנס UXI Live 2019

לימור שוב-עמי מוקסמת מהחיבור בין עיצוב לפסיכולוגיה, ומהחלטות עיצוביות שמבוססות על מחקר. החיבור הזה עומד בלב ההרצאה שלה, "Don't make me think", שעוסקת במחקר פסיכולוגי שלימור בחנה, ניסתה בעצמה, ולמדה דרך הניסויים כמה דברים חדשים על אנשים ועל עיצוב. לקראת הכנס היא העמיקה עוד את המחקר דרך סקר בין מעצבים, ואת הכל היא תציג בהרצאה שלה.

לימור שוב-עמי (לשעבר מנייביץ')

היי לימור! תוכלי לספר לנו קצת יותר על ההרצאה שלך?

בהרצאה אתייחס לצורך לעצב חלקים מהממשק באופן שיפחית סיכוי לפספס פריט מידע חשוב, או לעשות טעויות של חוסר תשומת לב. לטעויות הללו יש מחירים בדמות עבודה מיותרת של מחלקת התמיכה, התכתבויות מתסכלות של המשתמשים עם החברה. במקרים של מערכות מערכות רפואיות לדוגמא – לטעות יכול להיות מחיר גבוה.

ההרצאה מציגה כלי מבוסס מחקר וקל ליישום, שיכול לשמש את כל מי שידם בתהליך העיצוב ורוצים להפחית נקודתית טעויות של חוסר תשומת לב.

מה היה האתגר הכי גדול שלך ביצירת ההרצאה?

מציאת זמן לכתוב אותה (: ההרצאה מבוססת על מחקר שעשיתי לפני כשנה, היא עוסקת בנושא שמרתק אותי והדברים ממש ״עומדים על קצה הלשון״… הקושי הוא בעיקר בשיריון זמן לכתיבה וחזרות בין עבודה להורות.

מה הדבר הכי מעניין שלמדת בשנה האחרונה?

על חשיבות החיבור לאנשי מקצוע נוספים כמעצבת עצמאית. בשנה האחרונה התחברתי לקבוצה של מעצבים עצמאיים שנפגשת אחת לחודש כדי לדווח על התקדמות ועל אתגרים בעסק, וכדי לתמוך. בנוסף התחברתי ונעזרתי רבות בקבוצת WE – women experience הנהדרת, שהיתה למעשה ההשראה עבורי להחלטה להרצות. מהצד השני – הקצתי זמן כדי לעזור למעצבות שנמצאות בתחילת הדרך, וכדי ללמד. החיבורים הללו לקחו אותי כמה צעדים קדימה.

מה היתה ההתמודדות המקצועית הכי משמעותית שלך בשנה האחרונה?

כבעלת עסק עצמאי בן 3 שנים עם רף סטנדרטים גבוה, ואמא (גם עם רף סטנדרטים גבוה), אני בתהליך למידה מתמיד. להתנהל נכון כעצמאית? להעסיק עובדים או לא, וכמה? איך לנהל את הזמן נכון? וכו'.
זה תהליך של למידה מתמדת, שכרוך בכאבי צמיחה.

מה הטיפ הכי טוב שקיבלת השנה?

לומר יותר ״כן״ להזדמנויות, למרות הנסיבות והפחדים.

לאיזו הרצאה של מרצה אחר את/ה הכי מחכה בכנס?

מצפה לשתי ההרצאות האחרונות בכנס: של שגית על machine learning, ושל מעיין כהן על עיצוב חוויות במציאות משולבת – שני תחומים שלא יצא לי לעסוק בהם ואשמח ללמוד עליהם.

מה את/ה הכי מקווה ללמוד בכנס?

עבורי ימי ההרצאות בכנס הם הזדמנות להתאוורר משגרת העבודה, להיחשף לרעיונות חדשים, להתחבר לאנשים טובים ולצאת טעונה באנרגיה טובה והשראה. מקווה לצאת בכזאת הרגשה.

הגעת לאתר של כנס שכבר התקיים
מעניין אותך לראות את הכנס הבא, UXI Live 2020?

אנו מקיימים את כנסי UXI Live בכל שנה מאז 2010, ומעולם לא קיבלנו אף תלונה ממשתתפי ומשתתפות הכנס. חשוב לנו שכל המשתתפים, המרצים, נותני החסות, העובדים והמתנדבים בכנס UXI Live יהנו מחוויית כנס מצויינת ויקיימו את קוד ההתנהגות המקובל, כלפי כל אחד אחר שהם פוגשים בכנס.

בכל בעיה במהלך הכנס והסדנאות, תוכלו לפנות לדלפק הרישום.

נותני החסות הנפלאים שלנו
הצטרף כנותן חסות
We Our Sponsors
Become a sponsor
חסות ראשית
Main Sponsor
חסות זהב
Gold Sponsor
חסות כסף
Silver Sponsor
חסות ברונזה
חסות מדיה
Media Sponsor