לתשומת לבך: הקלטות הרצאות הכנס זמינות באתר UXI Live Video
זום-אין על שגית סיגל – מרצה בכנס UXI Live 2019

שגית סיגל היא שועלת UX ותיקה. היא לא סומכת על בדיקות שמישות וחולקת יישות דיגיטלית עם חתולה. בימים אלו היא מנהלת את תחום ה-UX בחברת Attenti Group. יצא לה לעבוד עם צוותי UX בארה"ב, לונדון ושווייץ וליצור מוצרים עם מילות באזז חמות כמו Machine Learning, Big Data, NLP ועוד. בכנס UXI Live 2019 היא תגיע לספר על אתגרי UX במוצרים שמתבססים על למידת מכונה.

שגית סיגל - UXI LIVEהיי היי! אז שגית, מה האתגר הכי גדול עליו תדברי בהרצאה שלך?
Machine Learning, או בשמו העברי, למידת מכונה, הוא אחד האתגרים הגדולים בתחום שלנו היום. הטכנולוגיה היא פופולרית והיישומים שלה נוגעים בחלקים גדולים מחיי היום יום שלנו. הקושי הגדול נמצא על התפר בין האדם והטכנולוגיה. או אם להיות מדוייקים יותר – ההתנגשות של האמון האנושי בתפקוד המכונה. לא רק שיש בעיית אמון, יש גם הרבה תיסכול. קשה לנו להבין מה קורה שם מאחורי הקלעים, למה נעשו החלטות והכי קשה לנו לתקשר עם המכונות.

קיים גם התהליך שבו מלמדים את המכונה מה היא צריכה לעשות הוא סיזיפי ומשעמם מאד. יש המכנים את התהליך הזה "סדנאות היזע החדשות". אני די מסכימה עם התיאור. תארו לכם את עצמכם יושבים כל היום באופן ספייס באיזה משרד ואומרים למכונה "זו תמונה של חתול, זו לא תמונה של חתול. זו כן. זו לא." זה מאד משעמם. אז בעיות התקשורת עם המכונה מביאות איתן אי אמון במכונות ובהחלטות שלהן, ותהליך חינוך המכונה הוא משעמם ומעצבן. חוויית שימוש טובה יכולה לתת מענה לכל אלה. וזה אומר שיש לנו, נשות ואנשי המקצוע, הרבה עבודה לפנינו.

עבור מי ההרצאה שלך תוכל לתרום הכי הרבה?
קודם כל, כל מי שלא הבין בכלל מה זה למידת מכונה יקבל הסבר קצר וקל לעיכול. אני אתאר גם מה הם תהליכי למידת מכונה ואיפה החלק האנושי נמצא בתהליך. שזה החלק שחשוב לנו, אנשי המקצוע.כל מי שעוסק בתחום למידת מכונה וביצירת מוצרים שבהם משתמשים צריכים ללמד מכונות יכולים למצוא בזה עניין – ניהול מוצר, פיתוח וכמובן UX.

מה האתגר הכי גדול שלך ביצירת ההרצאה?
לדחוס הכל לחצי שעה. אני יכולה לדבר על הנושא במשך שעות אם לא תעצרו אותי.

מה הדבר הכי מעניין שלמדת בשנה האחרונה?
מבחני שמישות הם לא תמיד האינדיקציה הכי טובה לאיכות חוויית השימוש שתוכננה מראש. לפעמים, דברים שעוברים בהצטיינות במבחני שמישות מתגלים כיעילים פחות בעולם האמיתי, בייחוד בתחום חדש ולא מספיק מוכר כמו מוצרים מבוססי למידת מכונה. ראיונות משתמשים יכולים להאיר מקומות שאי אפשר לכסות במבחני שמישות. זו היתה ההפתעה המקצועית הקשה והטובה ביותר שקיבלתי השנה.
דבר נוסף שלמדתי הוא שהמהירות שבה משתנה התחום הזה מחייבת את אנשי היואקס לזוז מהר ולמצוא פתרונות דינמיים ברמה האנושית והטכנולוגית. יש מקומות שבהם עלינו להמציא את עצמנו מחדש כמי שמקשרים בין הטכנולוגיה לבני האדם בעולם משתנה. זה מרגש ומאתגר. רכבת הרים יואקסית.

 

מה הייתה המלחמה המקצועית הכי גדולה שלך השנה?
להסביר לצוותים למה מבחני השמישות שלנו התגלו כבעייתים ולכן עלינו לערוך שינוי נוסף, וגדול, בממשק שבנינו.
זה קרה בעקבות ראיונות שנעשו אחרי יציאת המוצר ובהם גילינו שלמרות שדברים עברו טוב במבחני השימוש, הם נכשלו בעולם האמיתי. צוותי הפיתוח ומנהלי המוצר לא היו מרוצים. לשמחתי הם פרו-יואקס ומחזיקים מהצוות כסמכות עליונה בתחום וקיבלו את השינוי בסך הכל ברוח טובה. אבל אני הייתי צריכה לבוא ולהגיד "טעינו". זה אף פעם לא דבר קל וזה אחד השיעורים הכי טובים שקיבלתי השנה. ובנוסף לזה זכיתי לשמוע מהצוותים שאיתם אנחנו עובדים "אנחנו סומכים עליכן". מאחלת את זה לכולם.

שגית סיגל UXI LIVE

שגית סיגל, על הבמה של UXI Live 2017

מה הטיפ הכי טוב שקיבלת השנה?
טעות מקצועית היא לגיטימית אם את פועלת לתקן אותה. אחרת, זו סתם טעות.

לאיזו הרצאה של מרצה אחר את הכי מחכה בכנס?
להרצאה של נועה דנון. מעולם לא שמעתי הרצאה שלה שלא היתה מעולה והטיפים שלה הם תמיד רשימה שאפשר לקחת וליישם מחר בבוקר.
גם להרצאה של יפעת יעקבי. ליפעת יש רקע במחקר יואקס שיש למעטים בתחום. הידע שלה נרחב והיכולת שלה להעביר אותו בצורה קלה היא נהדרת.

מה את הכי מקווה ללמוד בכנס?
ראשית לקבל טיפים לעבודה יעילה יותר בכל מה שאני עושה בחיי היום יום המקצועיים שלי מכל הרצאה.
שנית, מהשיחות בין ההרצאות והשאלות הנשאלות אני לומדת המון על מה מעניין היום במקצוע שלנו ואיפה המקומות הכואבים. זה נותן לי רעיונות להרצאות הבאות שלי.

הגעת לאתר של כנס שכבר התקיים
מעניין אותך לראות את הכנס הבא, UXI Live 2020?

אנו מקיימים את כנסי UXI Live בכל שנה מאז 2010, ומעולם לא קיבלנו אף תלונה ממשתתפי ומשתתפות הכנס. חשוב לנו שכל המשתתפים, המרצים, נותני החסות, העובדים והמתנדבים בכנס UXI Live יהנו מחוויית כנס מצויינת ויקיימו את קוד ההתנהגות המקובל, כלפי כל אחד אחר שהם פוגשים בכנס.

בכל בעיה במהלך הכנס והסדנאות, תוכלו לפנות לדלפק הרישום.

נותני החסות הנפלאים שלנו
הצטרף כנותן חסות
We Our Sponsors
Become a sponsor
חסות ראשית
Main Sponsor
חסות זהב
Gold Sponsor
חסות כסף
Silver Sponsor
חסות ברונזה
חסות מדיה
Media Sponsor